Pontos idő, Névnap

Europe, Budapest
2024. július 25. csütörtök
Kristóf, Jakab, Zsaklin
A Nap kel 05:18-kor,
nyugszik 20:36-kor.

Holnap
Anna, Anikó
napja lesz.

Legutóbbi képek


 
 

Nyelvi verseny a Vay-ban

Napjainkban az idegennyelv-tudás szerepe, jelentősége kulturális és gazdasági szempontból is vitathatatlan. A nyelvtudás javítja a munkaerő-piaci elhelyezkedés esélyeit, hozzájárul a foglalkoztatottság emelkedéséhez és az ország versenyképességének növekedéséhez.A mai világban elengedhetetlen két, de legalább egy idegen nyelv elsajátítása. Jó lenne, ha diákjaink tudatosítanák magukban ennek a fontosságát és rádöbbennének arra, hogy ha érvényesülni szeretnének az életben, kell tudni idegen nyelven beszélni. Iskolánk nagy hangsúlyt fektet az idegen nyelvek elsajátítására. A mai világban egyre nagyobb igény van arra, hogy egy, de legfőképpen legalább két idegen nyelvet beszéljen valaki.
Diákjainkat igyekszünk minden eszközzel motiválni. Ezzel a versennyel is az volt a célunk, hogy egy közkedvelt téma, mint a csokoládé, fejlesszük az olvasásértésüket, kedvüket növeljük mind az idegen nyelv iránt, mind az olvasáshoz.
Kaptak egy szöveget, amelyhez tartozott egy feladatlap is. 1 óra állt rendelkezésükre, hogy válaszoljanak a kérdésekre.
A tevékenységet a TÁMOP-3.1.4. C -14-2015-0193 EMIR azonosítószámú projektből finanszíroztuk.
 
Bogdán Gabriella

EASZC


INGYENES SZAKMAI KÉPZÉSEK!!!
 

IGÉNYFELMÉRÉS 

 
 

Nemzeti Tehetség Program