Pontos idő, Névnap

Europe, Budapest
2024. július 25. csütörtök
Kristóf, Jakab, Zsaklin
A Nap kel 05:18-kor,
nyugszik 20:36-kor.

Holnap
Anna, Anikó
napja lesz.

Legutóbbi képek


 
 

Német nyelvi szavalóverseny iskolánkban

Szabolcs – Szatmár – Bereg megye mértani középpontjában Baktalórántházán a Vay Ádám Gimnázium Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Vásártér úti részében április 15 – én német nyelvi szavalóversenyt szerveztek az általános iskolák hetedik osztályosai számára. A megmérettetésre érkezett, a kihívást vállaló lelkes diákokat Gerják József igazgató köszöntötte.


Bogdán Gabriella német nyelv és irodalom szakos tanár tájékoztatta a jelenlévőket az iskolában zajló német nyelvi pályázatról. Elmondta, hogy a projekt programgazdája a Tempus Közalapítvány és a projekt Erasmus + Iskolák, óvodák stratégiai együttműködésén belül ,,Bücher können Bücken bauen’’, A könyvek hidakat építhetnek. Alapvető célja a két éves együttműködésnek: az olvasási képességek fejlesztése, közelebb hozni az irodalmat, a könyveket a diákokhoz. Ezt követően Theodor Fontane: Herr von Ribbeck auf Ribbeck im Havelland című gyönyörű versét keltettek életre a fiatalok német nyelven. Nagy figyelmet fordított minden ifjú előadó a szövegértésre, a szöveghűségre, a hangvételre, a hangképzésre, a hangsúlyozásra, a természetes beszédre, a kiejtésre. Zárásként az összes versenyző részvételével német nyelven kórusban szólt a vers a Vay-ban.
A zsűri értékelése alapján:
I. helyezett: Terék Hajnalka 7.a.o. Baktalórántháza, Felkészítő tanára: Kerezsi Istvánné.
II. helyezett: Nagy Fanni 7. o. Kocsord, Felkészítő tanára:Katonáné Veress Éva.      
III. helyezett: Balogh Kitti 7.o. Kocsord, Felkészítő tanára: Katonáné Veress Éva.
Különdíjat kapott az átütő, felemelő művészi előadásmódért:
Kósa Barbara 7.o. Kocsord, Felkészítő tanára: Katonáné Veress Éva.
Külön köszönet a zsűri tagjainak: Barsy Csabáné iskolánk nyugalmazott pedagógusának, Tóthné Farkas Zsuzsanna igazgatóhelyettesnek és Csabai László német szakos pedagógusnak a verseny értékeléséért, valamint  Kádár Anett 9.d és Rózsa Patrik 10.b osztályos tanulóknak a műsorban való szereplésért.
Bízunk a további sikeres együttműködésben!
Bogdán Gabriella, Novákné Titkó Erzsébet, Kovács-Ludmann Gyöngyi Krisztina és Kötél Ferenc vettek részt a szervezésben.
 

Barsy Csabáné
 

Közös szavalás a szavalóverseny végén:
Youtube link:
 
Összefoglaló e-Book:
 

 

Újságcikk a Kelet- Magyarország-ban:
 

EASZC


INGYENES SZAKMAI KÉPZÉSEK!!!
 

IGÉNYFELMÉRÉS 

 
 

Nemzeti Tehetség Program